Kilpailukalenteri 2018-2019

Aika Kilpailu Paikka Kilpailusivut Osallistujat Tulokset
21.-23.9.2018 Aktia Trophy 2018 Myyrmäki Aktia Trophy
A-silmut synt. 2008 ja myöhemmin (15): Tiffany 14.
A-silmut synt. 2007 (23): Aini 2., Anna 19., Loviisa 15., Eevi 21. ja SIlja 11.
SM-noviisit VO (16): Ellen 6. ja Elsa 16.
Seniorit VO (7): Selma 6.
Tulokset
22.9.2018 TIksi Cup 2018 TIkkurila Tiksi Cup Minit (18): Matilda 16., Emma 12. ja Minna 17.
B-silmut nuoremmat (17): Emmi 6., Minttu 2., Polina 11., Mai 3. ja Eva 12.
B-silmut vanhemmat (14): Jenna 3. ja Iida 4.
Tulokset
29.-30.9.2018 Järvenpää Trophy - SM-noviisien valintakilpailu Järvenpää JTL
SM-noviisit 2005 ja myöhemmin (41): Aada 41.
SM-noviisit 2003-2004 (53): Ellen 23., Elsa 51.ja Emma 45.
Tulokset
29.-30.9.2018 Crystal Cup_2 2018 Mikkeli Crystal Cup
Cubs 2010 and younger (13): Emma 13.
Cubs 2009 (18): Matilda 16. ja Iiris 15.
Springs B (16): Minttu 1. ja Emmi 4.
Springs A (23): Jenna 16. ja Anna 22.
Debs A (29): Lilja 21.
Novice B (21): Julia 20.
Senior B (21): Milla-Marjaana ja 17. ja Selma 16.
Tulokset
5.-13.10.2018 NTL kutsukilpailu Klaukkala NTL
Minit 2009 (26): Minna 23., Milja 24., Iiris 21. ja Matilda 14.
B-silmut 2009 ja nuoremmat (8): Minja 7., Minttu 1. ja Eva 8.
B-silmut 2007 ja 2008 (25): Tiffany 7.
Noviisit (27): Julia 23., Maybel 19. ja Mona 10.
SM-noviisit LO (13): Emma 11., Ellen 4., Elsa 13. ja Aada WD
Tulokset
19.-21.10.2018 Gliss Extra 2018 Tallinna Gliss Extra
Cubs B 2008/2009 (22): Polina 22. ja Matilda 16.
Cubs A 2008/2009 (27): Mai 8., IIda 15. ja Tiffany 18.
Basic Novice (16): Jenna 14., Anna 16., Silja 13. ja Loviisa 9.
Intermediate Novice (27): Vivi 13., Lilja 10., Pinja 26. ja Maybel 24.
Advanced Novice: Aada WD
Senior A (8): Milla-Marjaana 8.
Tulokset
20.-21.10.2018 Debytanttien 1. lohkokilpailu -pojat Espoonlahden Forum-jäähalli
ETK
Debytantti pojat (6): Miika 6. Tulokset
27.-28.10.2018 SM-noviisien ja Debytanttien 1. lohkokilpailu Tapiolan harjoitusjäähalli EsJt Debytantit (32): Lilja 15. ja Vivi 25.
SM-noviisit (39): Ellen 8., Emma 35., Elsa 36.
Tulokset
27.-28.10.2018 Tikkurila Trophy 2018 Tikkurila TTK Springs B (22): Eva 6., Tiffany 3. ja Minttu 1.
Springs A younger 23): Iida 12., Eevi 15. ja Mai 13.,
Springs A older (21): Anna 3., SIlja 19., Aini 15., Jenna 9. ja Loviisa WD
Novice B (32): Julia 22., Ella 16. ja Mona 19.
Tulokset
28.10.2018 EsJt Pop-up Skate Tapiolan harjoitusjäähalli EsJt
Minit 2010 ja nuor. (14): Emma
Minit 2009 (7): Minna 6. ja Milja 7.
Tulokset
9.-11.11.2018 Wasa Cap 2018 Vaasa Arena VLK
B-silmut(23):Tiffany WD, Emmi 11. ja Minttu WD
A-silmut(12): Jenna 6., SIlja 8. ja Eevi9.
Debytantit: Vivi WD ja Lilja WD
Noviisit(29): Ella8.
SM-noviisit(10): Ellen 4.
Seniorit(4): Milla 4.
16.11.2018 B-silmujen 1. valintakilpailu Espoonlahden jäähalli ETK
B-silmut(17):Emmi 4., Eva 8., Minja 17.,Minttu 1., Polina 13. ja Tiffany 3.
16.-18.11.2018 PromoCup 2018 Salon jäähalli Salpa
A-silmut(32): Aini 4., Loviisa 15. ja Iida 14.
Debytantit(27): Vivi 26. ja Lilja 17.
Noviisit(26): Julia WD, Maybel 26. ja Pinja 20.
SM-noviisit (23): Aada 23. ja Emma WD
17.11.2018 Minien 1. valintakilpailu Tikkurilan harjoitusjäähalli TTK
Minit 2010 ja nuoremmat(9): Emma 3.
Minit 2009 (11): Iiris 9., Matilda 8., Milja11. ja Minna 7.
17.11.2018 HyTL kutsukilpailu Hyvinkää HyTL
Taitajat ei Axel 07-(26): Alli 26., Nea 25. ja Peppi 7.
Taitajat ei Axel -06(18): Eedit 7., Laura 17. ja Vilina 16.

Aluedebytantit(10: Lilian 5.

24.-25.11.2018 Senioreiden, Junioreiden ja Noviisien 1. lohkokilpailu LTL
Noviisit (24): Ella 2., Maybel 19., Mona 13.

Seniorit: Milla WD


25.11.2018 A-silmujen 1. valintakilpailu Kauniainen KaTa
A-silmut (42): Aini 28., Anna 32., Eevi 10., Jenna 9., Iida 24., Loviisa 16., Mai 27., Silja 33.
1.-2.12.2018 Santa Claus 2018 Tesoma Varala
Cups, Girls 2009(27): Matilda 21.

Cups Girls 2010-(16): Emma 11.

Springs A:(16) Jenna 10.
Debytantit 1.7.07(17)-: Vivi 15.

Debytantit 1.7.06-30.6.07(35): Lilja 25.

Debytantit 1.7.05-(7): Miika 7.

Novice B(18): Ella 3.

Novice A: Ellen WD

1.-2.12.2018 KeLS kutsukilpailu tähtisarjoille Keravan jäähalli KeLS
B-silmut (50): Emmi 5., Eva 15., Minja 50., Minttu 1., Polina 37. Tiffany 11.

Taitajat, ei Axel 07 ja myöh.(19): Aada 19., Alli 17., Nea 14., Peppi 2.

Taitajat ei Axel -06(9): Laura 8. ja Vilina 6.

Aluedebytantti(11): Lilian 9.


9.12.2018

Vihdin Taitoluistelijoiden

kutsukilpailu

Kisakallio VTL
Minit(26): Matilda 16.

B-silmut(31): Eva 23., Polina 27.

Taitajat, ei Axel 2007 ja nuor.(21): Aada 15., Alli 16., Ava 10. Taitajat, ei Axel 2006 ja vanh.(19):.Eedit 14., Laura 16. Aluedebytantti (14): Lilian 9.

6.1.2019 KaTan loppiaisen kutsukilpailu A-silmuille, noviiseille ja senioreille Kauniaisten jäähalli KaTa
5.-6.1.2019 Debytanttien (pojat), 2. lohkokilpailu Klaukkalan jäähalli
NTL Debytantit: Miika
10.2.2019 Minien 2. aluevalintakilpailu
Kauniaisten jäähalli KaTa
12.-13.1.2019
SM-noviisien, Debytanttien ja Noviisien 2. lohkokilpailu
Helsingin jäähallin harjoitushalli HTK


19.-20.1.2019 Senioreiden ja Junioreiden 2. lohkokilpailu

TTK
27.1.2019 B-silmujen 2. aluevalintakilpailu MTK
2.2.2019 KaTan Taitajien kutsukilpailu Laaksolahden jäähalli KaTa
10.3.2019 B-silmujen aluemestaruuskilpailu ja hopeafinaali Kauniaisten jäähalli KaTa
16.3.2019 Noviisien ja Debytanttien kulta- ja hopeafinaali
SaTu
23-24.3.2019 SM-noviisien hopeafinaali ja SM-kilpailut
PTL
30.-31.3.2019
Senioreiden ja Junioreiden loppukilpailut

RTL