Kilpailukalenteri 2017-2018

Aika Kilpailu Paikka Kilpailusivut Osallistujat Tulokset
16.-17.9.2017 Koovee Cup 2017 Hakametsä 2 Koovee
Novice A 2004 ja myöhemmin (23): Ellen 13. ja Emma 22. Tulokset
22.-24.9.2017 Aktia Trophy 2017
Myyrmäki Aktia Trophy
A-silmut (32): Aini 30., Lilja 15., Maria 17. ja Vivi 28.
Debytantit 2004-2005 (34): Aada 29.
SM-noviisit (36): Elsa 30. ja Emma 36.
Tulokset
23.-24.9.2017 Tikkurila Trophy 2017 Tikkurila Tikkurila Trophy
Minit 2009 (14): Emmi 7.
B-silmut synt. 7/2007 ja myöhemmin (21): Eevi 13., Jenna 6., Mai 1. ja Minttu 5.
B-silmut synt. 1/2006-6/2007 (24): Anna 13., Julia 19., Loviisa 2., Maybel 22., Pinja 12., Silja 8. ja Säde 6.
Juniorit: Selma WD
Tulokset
29.9.-1.10.2017 HTL CUP 2017 Hämeenlinna HTL CUP
Cubs (17): Emmi 4.
Springs B 06 & 07 (27): Silja 15., Eevi 13., Loviisa 4., Anna 8. ja Jenna 18.
Tulokset
29.9.-1.10.2017 Helsinki Trophy 2017 Pirkkolan jäähalli Helsinki Trophy
Chicks (16): Peppi 2., Minna ja Polina
Springs B synt. 7/07 ja myöhemmin (22): Minttu 1. ja Mai 13.
Springs B synt. 1/06-6/07 (29): Säde 15., Julia 4., Maybel 23. ja Pinja 11.
Tulokset
30.9-1.10.2017
JTL kutsukilpailu ISU-sarjoille Järvenpää JTL
A-silmut (15): Lilja 5., Aini 15., Vivi 13. ja Maria 10.
Debytantit (21): Aada 15.ja Sanni 19.
Noviisit (19): Ella 17.
SM-noviisit (26): Ellen 11., Elsa 18. ja Emma 26.
Seniorit (5): Milla 4.
Tulokset
17.10.2017 HTK kutsukilpailu tähtisarjoille Paloheinän jäähalli HTK
B-silmut synt. 1/06-6/07 (12): Jenna 6., Eevi 5., Mai 3. ja Minttu WD
B-silmut synt. 7/07 ja myöhemmin (11): Anna 4., Loviisa 1. ja Maybel WD
Tulokset
20.-21.10.2017 Antwerp Diamond Trophy 2017 Antwerp, Belgia Antwerp Diamond Trophy
Miniemen Cubs (17): Vivi 6. ja Minttu WD
Novice A (21): Anna 15. ja Maybel 20.
Advanced Novice (15): Emma 14.
Tulokset
21.-22.10.2017 Junioreiden ja Senioreiden 1. valintakilpailu Kivikylän Areena, Rauma RauTL
Juniorit (38): Vivien 37. (LO)
Seniorit (13): Charlotte 3. ja Milla-Marjaana 5.

Tulokset
28.-29.10.2017 SM-noviisien 1. valintakilpailu Tapiolan harjoitusjäähalli EsJt
(46): Ellen 13., Elsa 36. (LO) ja Emma 44. (LO) Tulokset
28.-29.10.2017 Gliss Extra 2017 Tallinna Gliss Extra
Chicks, ei axel (22): Iiris 11., Minna 18. ja Polina 7.
Basic Novice B (7):
Aada 2., Ava 5., Ella 4. ja Sanni 3.
Senior A (5): Charlotte 4. ja Milla-Marjaana 5.
Tulokset
29.10.2017 B-silmujen 1. aluevalintakilpailu Kauniainen KaTa
(22): Vivi 3., Anna 13., Eevi, 10. Jenna 18., Loviisa 4., Mai 11., Maybel 5., Pinja 20., Seelia 21., Slija 8. ja Säde 15. Tulokset
3.-4.11.2017 NTL kutsukilpailu Klaukkala NTL
Minit 2009 (7): Emmi 3.
Minit 2008 (21): Rebecca 19.
Taitajat, axel (10): Mona 1.
A-silmut (11): Julia 11.
Noviisit (22): Ava 21. ja Ella 19.
SM-noviisit (9): Ellen 5.
Tulokset
11.11.2017 OTK kutsukilpailu tähtisarjoille Pirkkolan jäähalli OTK
Tintit (3): Peppi 1., Iiris 2. ja Polina WD
Taitajat, ei axel (6): Vilina 2.
Tulokset
12.11.2017 Debytanttien 1. valintakilpailu Tampere Tappara
(32): Aada 30. ja Sanni 31. Tulokset
16.11.2017 Minien 1. aluevalintakilpailu Espoonlahti ETK
Minit 2008 (11): Rebecca 11. Tulokset
18.11.2017 HyTL kutsukilpailu Hyvinkää HyTL
Tintit (22): Iiris ja Minna
Minit (23): Rebecca 22. ja Emmi WD
Taitajat, ei axel 2006 ja nuoremmat: Ava 22., Peppi 15. ja Vilina 16.
Taitajat, ei axel 2005 ja vanhemmat (12): Laura 12. ja Eedit 10.
B-silmut (29): , Säde 13., Vivi 1., Silja 9., Pinja 7. ja Anna 16.
Tulokset
21.11.2017 HTK kutsukilpailu ISU-sarjoille Paloheinän jäähalli HTK
A-silmut (10): Aini 10. ja Lilja 8.
Debytantit (10): Sanni 10. ja Aada 8.
Noviisit (6): Ella 5.
SM-noviisit SP (5): Ellen 2.
Seniorit (2): Charlotte 1. ja Milla 2.
Tulokset
25.-26.11.2017 Skate Espoo 2017 Tapiolan harjoitusjäähalli Skate Espoo
B-silmut (19): Pinja 9.
A-silmut (20): Lilja 12.
Debytantit (15): Aada 15. ja Sanni 14.
SM-noviisit (20): Ellen 14.
Seniorit (4): Charlotte 3. ja Milla 2.
Tulokset
25.-26.11.2017 Santa Claus 2017 Tesoman jäähalli Varala-Tiimi
Novice B (28): Ella 19., Sofia 16. ja Ava WD Tulokset
2.12.2017 LT kutsukilpailu tähtisarjoille Lohjan jäähalli LT
Tintit (52): Minna, Iiris, Polina ja Peppi
Taitajat, ei axel (28): Vilina 16., Ava 23., Laura 28. ja Peppi 18.
B-silmut (27): Anna 10., Mai 4., Jenna 6., Loviisa 3., Maybel 19., Eevi 6., Silja 2., Vivi 1., Säde 9. ja Pinja 11.
Tulokset
5.12.2017 A-silmujen 1. valintakilpailu Paloheinän jäähalli HTK
A-silmut, tytöt: Aini, Julia, Lilja ja Maria
A-silmut, pojat: Miika
8.12.2017 Tinttien ja Taitajien kutsukilpailu Kauniaisten jäähalli KaTa
Tintit: Iiris, Minna, Peppi ja Polina
Taitajat ei axel: Aada, Ava, Eedit, Laura, Peppi ja Vilina
Taitajat axel: Mona
4.1.2018 SM-noviisien kutsukilpailu Tapiolan jäähalli ETK
(7): Ellen 5. ja Emma 7. Tulokset
5.-7.1.2018 Crystal Cup Mikkeli ML
Chicks 2009: Maria
Starlets 2005-2006: Vilina
Starlets boys: Lucas
Springs B: Vivi, Loviisa, Eevi, Mai, Jenna, Pinja ja Säde WD
Springs A: Julia ja Maria
Springs A boys: Miika
Novice A: Elsa WD
Novice B: Ella ja Sofia WD
Junior B: Selma
5.-7.1.2018 Froggie Cup Pirkkolan jäähalli HSK
Debytants (30): Aada 27. ja Sanni 24. Tulokset
11.1.2018 A-silmujen 2. aluevalintakilpailu Espoonlahden jäähalli ETK
Tytöt: Aini, Julia, Lilja ja Maria
Pojat: Miika
11.-14.1.2018 Gliss Open 2018 Skoda Ica Rink Tallinna Gliss Open
Chicks A 2009: Maria
Cubs A 2008 (16): Mai 11.
Cubs A 2007 (16): Vivi 5., Jenna 15., Loviisa 14. ja Eevi 9.
Springs B (19): Pinja 16.
Basic Novice B (25): Sofia S. 16. , Sofia V. 21., Ella 22., Sanni 6. ja Aada 5.
Senior A (4): Milla 3. ja Charlotte WD
Tulokset
13.-14.1.2018 SM-noviisien 2. valintakilpailu Lahti LTL
(46): Ellen 18., Elsa 44. (LO) ja Emma 37. (LO)
Tulokset
16.1.2018 B.-silmujen 2. aluevalintakilpailu Paloheinän jäähalli HTK
(20): Eevi 12. Jenna 2., Loviisa 5., Mai 4., Pinja 13., Silja 6., Vivi 1., ja Anna, Seelia, Säde WD Tulokset
20.-21.1.2018 Hyvinkää Trophy 2018 Hyvinkää HyTL
Chicks (26): Peppi 10. ja Minna
Pre-Young I, 2006 ja nuoremmat (31): Aada 24., Peppi 20.
Pre-Young I, 2000-2005 (14): Eedit 10. ja Laura 14.
Pre-Young II (14): Lilian 2.
Springs B (32): Silja 13., Loviisa 7. ja Mai 6.
Springs A (18): Aini 18. ja Maria 9.
Novice C (16): Mona 8.
Novice B (15): Sofia 12.
Tulokset
26.-28.1.2018 Junioreiden ja Senioireiden 2. valintakilpailu Kauniainen KaTa
Juniorit (30): Selma 27. ja Vivien 39. (LO)
Seniorit (10): Mila 5. ja Charlotte WD
Tulokset
10.-11.2.2018 VTL kutsukilpailu Kisakallio VTL
Tintit (26 ): Minea ja Polina
B-silmut (31): Anna 16. ja Mai 11.
A-silmut, tytöt (13): Lilja 5. ja Julia 12.
A-silmut, pojat 2): Miika 1.
Taitajat axel (15): Lilian 8.
Taitajat ei axel 2006 ja nuoremmat (16): Vilina 9., Ava 10. ja Peppi 11.
Taitajat ei axel 2005 ja vanhemmat (9): Laura 9.
Aluenoviisit (9): Mona 4.
Noviisit (20): Sofia 15. ja Ella WD
Tulokset
11.2.2018 Minien 2. aluevalintakilpailu Kauniainen KaTa
Minit 2009 ja nuoremmat (15): Minja 10.
Minit 2008 (10): Rebecca 10.
Tulokset
11.2.2018 Debytanttien 2. valintakilpailu Tikkurila HSK
(37): Aada 30., Sanni 31. ja Sofia 33. Tulokset
18.2.2018 Noviisien 2. valintakilpailu Jyväskylä JyTLS
(36): Sofia 31. Tulokset
20.2.2018 Debytanttien ja Noviisien Helsingin alueen aluemestaruuskilpailu Pirkkolan jäähalli HL
Debytantit: Aada
Noviisit: Sofia
21.2.2018 A-silmujen Helsingin alueen aluemestaruuskilpailu Oulunkylän jäähalli HTK
Tytöt: Aini, Julia, Lilja ja Maria WD
Pojat: Miika
23.2.2018 Mary Cohr Skate 2018
SM-noviisien aluemestaruuskilpailu sekä B-silmujen kutsukilpailu
Tikkurila TTK
B-silmut: Anna, Eevi, Jenna, Mai, Maybel, Silja, Vivi, Säde WD ja Loviisa WD
SM-noviisit: Emma, Elsa WD ja Ellen WD
24.-25.2.2018 Senioreiden loppukilpailu JJ-Areena, Riihimäki RTL
10.3.2018 A-silmujen Timanttifinaali Porvoo PTL
10.3.2018 LT kutsukilpailu tähtisarjoille Lohja LT
16.3.2018 B-silmujen aluemestaruuskilpailu Myyrmäen jäähalli EVT
16.3.2018 B-silmujen hopeafinaali Myyrmäen jäähalli EVT
17.-18.3.2018 Easter Skate Riihimäki RTL Chicks 2010: Emma ja Minea
Chicks 2009: Milja, Minna, Iiris ja Peppi
Starlets 2002-2005: Eedit ja Laura
Starlets 2006-2009: Ava
Springs B: Silja, Vivi, Anna, Mai, Eevi, Jenna ja Säde
Novice C: Mona