Kilpailut > Kilpailukalenteri

Kilpailukalenteri 2016-2017

Aika Kilpailu Paikka Kilpailusivut Osallistujat Tulokset
9.-11.9.2016 Tikkurila Trophy 2016 Tikkurila Tikkurila Trophy

Junior B (25): Olivia 23. ja Selma 15.

Tulokset
16.-18.9.2016 Orton Trophy 2016 Myyrmäki Orton Trophy Minit 2008 ja nuoremmat (11): Mai 8.
Minit 2007 (17): Silja 10., Aini 2., Eevi 11., Loviisa 13., Anna 14. ja Jenna 4.
B-silmut 2007 ja nuoremmat (12): Lilja 6. ja Vivi 11.
B-silmut 2006 (22): Pinja 18., Säde 22., Maria 10., Julia 14. ja Seelia 20.
A-silmut (18): Yulia 1. ja Aada 17.
Noviisit (17): Ava 16., Hanna 8. ja Heidi 11., Miisa WD
Juniorit (17): Selma 10.
Tulokset
18.9.2016 HTL J.Rinta-Jouppi Cup 2016 Hämeenlinna J.Rinta-Jouppi Cup Debytants (41): Ellen 4., Elsa 18., Emma 27. ja Sofia 21.
Tulokset
20.9.2016 HTK tähtisarjojen kutsukilpailu Paloheinä HTK Minit 2008 ja nuoremmat (8): Mai 3.
Minit 2007 (10): Eevi 4., Loviisa 5., Anna 9. ja Jenna 1.
B-silmut 2007 ja nuoremmat (6): Vivi 5. ja Lilja 3.
B-silmut 2006 (9): Seelia 9., Pinja 5. ja Maria 6.
Aluenoviisit (3): Erica 2.
Tulokset
23.-25.9.2016 Helsinki Trophy 2016 Pirkkola Helsinki Trophy Cubs (41): Mai 32., Jenna 16., Loviisa 21., Eevi 20., Aini 3. ja Silja 32.
Springs B 1.7.06 ja myöhemmin synt. (29): Julia 19., Säde 27., Lilja 20. ja Pinja WD
Springs B 1.1.05-30.6.06 synt. (29): Maria 4.
Springs A (35): Aada 28. ja Yulia 5.
Debytants (38): Ellen 5., Emma 24., Elsa 26. ja Sofia 30.
Novice B (20): Roosa 3., Hanna 7., Ava 19., Sanni 9., Miisa WD
Junior B (26): Julia 19., Olivia 17. ja Selma 13.
Tulokset
1. - 2.10.2016 JTL ISU-sarjojen kutsukilpailu Järvenpää JTL A-silmut (14): Yulia 3. ja Aada 9.
Debytantit (20): Elsa 17. ja Sofia 13.
Noviisit (24): Hanna 10., Roosa 20. ja Sanni 22.
Junorit: Selma WD
Tulokset
1. - 2.10.2016 Skate Espoo 2016 Espoonlahti ETK tai EsJt A-silmut (14): Aada 14. ja Yulia 1.
Debytantit (27): Ellen 2. ja Emma 18.
Junorit (12): Olivia 11.
Seniorit (5): Sofia 4., Charlotte 2. ja Siiri 5.
Tulokset
2.10.2016 HeiTa tähtisarjojen kutsukilpailu Heinola HeiTa Minit 2008 ja nuoremmat (11): Mai 3.
Minit 2007 (18): Jenna 5., Eevi 3., Silja 1., Loviisa 7. ja Anna 9.
B-silmut (26): Pinja 24., Lilja 6., Maria 12., Seelia 19., Säde 26., Julia 11. ja Vivi 2.
Taitajat, ei axel (14): Vilina 14. ja Sofia 12.
Taitajat, axel (12): Sarah 12.
Aluenoviisit (10): Erica 2.
Tulokset
6.10.2016 EsJt kutsukilpailu Mineille Leppävaara EsJt Minit 2008 ja nuoremmat (9): Mai 4.
Minit 2007 (12): Anna 10., Silja 6., Jenna 7., Loviisa 11., Eevi 8. ja Aini 3.
Tulokset
22.-23.10.2016 Senioreiden ja Junioreiden 1. valintakilpailu Tuusula TL Juniorit (25): Julia 22. ja Olivia 21.
Seniorit (7): Charlotte 3., Siiri 7. ja Sofia 5.
Tulokset
22.10.2016 A-silmujen 1. valintakilpailu
Pirkkola HSK (25): Aada 21. ja Yulia 1. Tulokset
28.-29.10.2016 NTL kutsukilpailu Klaukkala NTL Tintit: Rebecca ja Emmi
Minit (33): Aini 2., Anna 17., Silja 7. ja Mai 24.
B-silmut (28): Maybel 27., Säde 21., Seelia 25. ja Julia 9.
Aluenoviisit (8): Erica 1.
Noviisit (24): Vivien 15., Roosa 8., Ava 23. ja Sanni 18.
Tulokset
13.11.2016 Debytanttien ja Noviisien 1. valintakilpailu
Kauniainen KaTa Dedytantit (33): Ellen 2., Elsa 13., Emma 14. ja Sofia WD
Noviisit (27): Ava 21., Hanna 15., Roosa 5., Sanni 26. ja Vivien 23.
Tulokset
15.11.2016 Minien 1. aluevalintakilpailu Paloheinä HTK Minit 2008 ja nuoremmat (14): Mai 3.
Minit 2007 (14): Anna 11., Aini 4., Eevi 6., Loviisa 5., Silja 8. ja Jenna WD
Tulokset
19.11.2016 HyTL tähtisarjojen kutsukilpailu Hyvinkää HyTL Tintit (19): Emmi ja Rebecca
Minit (22): Loviisa 7. ja Eevi 9.
Taitajat, ei axel 2004 ja nuoremmat (7): Lisa 4.
Taitajat, axel (16): Sarah 11.
Aluedebytantit (8): Sofia 6.
Tulokset
19.11.2016 OTK tähtisarjojen kutsukilpailu Pirkkola OTK Taitajat, ei axel (5): Sofia 4., Peppi 5. ja Vilina 3. Tulokset
4.12.2016 B-silmujen 1. aluevalintakilpailu
Kauniainen KaTa

(26): Lilja 12., Pinja 10., Elvira-Katarina 25., Säde 24., Maria 13., Vivi 15., Seelia 18. ja Julia WD

Tulokset
6.-8.1.2017 Crystal Cup 2017 Mikkeli Crystal Cup Chicks 2009 (21): Emmi
Chicks 2008 (22): Rebecca WD
Starlets 2006-2008 (23): Vilina 20.
Starlets 2004-2005 (20): Sarah 16.
Cubs 2008 and younger (28): Mai 20.
Cubs 2007: Silja 10., Anna 34., Jenna 11., Eevi 17. ja Loviisa 13.
Springs B 2007 and younger (26): Lilja 25. ja Vivi 17.
Springs B 2006 (33): Säde 23., Seelia 32., Maria 14.
Springs A 2006 and younger (23): Yulia 3.
Springs A 2005 (23): Aada 7.
Debs A 2003-2004: Emma 19., Ellen 5., Sofia 18. ja Elsa 24.
Novice C (11): Erica 4.
Novice B (35): Roosa 18. ja Hanna 26.
Junior B (28): Julia 22.
Senior B (9): Charlotte 4., Siiri 9., Sofia 5. ja Milla 8.
Tulokset
12.-15.1.2017 Gliss Open 2017 Tallinna Gliss Open Chicks 2008-2009 (30): Rebecca 27. ja Emmi 28.
Chicks Axel (17): Minttu 12.
Cubs B 2006-2007 (37): Jenna 5., Loviisa 24., Eevi 25., Anna 22. ja Silja 20.
Cubs 2007 (19): Vivi 14. ja Lilja 8.
Springs B (23): Maria 9.
Young girls 2001-2003 (16): Sarah 8. ja Vilina 15.
Novice B (23): Ella 18. ja Erica 21.
Basic Novice B (8): Ava 8., Sanni 3., Roosa 1. ja Hanna WD
Tulokset
17.1.2016 A-silmujen 2. valintakilpailu Paloheinä HTK (25): Yulia 2. ja Aada 17. Tulokset
20.-22.1.2017 Debytanttien ja Noviisien 2. valintakilpailu Rovaniemi RoiTa Debytantit (32): Ellen 8., Elsa 21., Emma 26. ja Sofia 19.
Noviisit (27): Ava 26., Hanna 14., Miisa 27., Roosa 18., Sanni 17. ja Vivien 16.
Tulokset
22.1.2017 EsJt tähtisarjojen kutsukilpailu Espoonlahti EsJt Minit 2008 ja nuoremmat (24): Mai 11. ja Minttu 3.
Minit 2007 (18): Loviisa 6., Anna 12., Silja 4., Eevi 15. ja Jenna 14.
B-silmut 2007 ja nuoremmat (14): Vivi 10.
B-silmut 2005-2006 (16): Säde 10., Julia 15., Maria 7. ja Seelia 12.
Tulokset
27.-29.1.2017 Senioreiden ja Junioreiden 2. valintakilpailu Vierumäki LTL Juniorit (25): Julia 14. ja Olivia 24.
Seniorit (10): Charlotte 6., Milla 8. Siiri 10 ja Sofia 5.
Tulokset
31.1.2017 Piruetti Cup A-silmujen Helsingin alueen aluemestaruuskilpailu Pirkkola HL (23): Aada 25. ja Yulia 1. Tulokset
31.1.2017 Piruetti Cup Debytanttien Helsingin alueen aluemestaruuskilpailu Pirkkola HL (26): Ellen 4., Elsa 26. ja Sofia 22. Tulokset
3.-5.2.2017 Froggie Cup 2017 Pirkkola HSK Cubs (31): Jenna 26. ja Eevi 16.
Springs B (30): Vivi 17. ja Julia WD
Springs A (20): Aada 10.
Debytants (22): Elsa 18. ja Sofia 17.
Novice B (19): Ella 19.
Tulokset
4.-5.2.2017 VTL kutsukilpailu Kisakallio VTL Minit 2008 ja nuoremmat (19): Minttu 1. ja Mai 7.
Minit 2007 (27): Loviisa 3., Aini 4., Anna 5. ja Silja 8.
B-silmut (37): Seelia 21., Lilja 7., Maria 18. ja Säde 34.
Taitajat, ei axel 2005 ja nuoremmat (22): Ruusu 21. ja Vilina 17.
Taitajat, ei axel 2004 ja vanhemmat: Lisa WD
Taitajat, axel (16): Sarah 12.
Aluenoviisit (7): Erica 7.
Noviisit (15): Sofia 15., Ava 10. ja Sanni 5.
Juniorit (7): Julia 4.
Tulokset
11.2.2017 B-silmujen 2. aluevalintakilpailu Tikkurila TTK (26): Julia 14., Lilja 5., Maria 12., Maybel 26., Seelia 18., Säde 19. ja Vivi 11. Tulokset
11.2.2017 HeiTa kutsukilpailu ja A-silmujen Timanttifinaali Heinola HeiTa Timanttifinaali (24): Yulia 2.
A-silmut (4): Aada 3.
Juniorit (7): Jenny 6., Olivia 7., Selma 2. ja Julia WD
Seniorit (3): Sofia 1., Siiri 3. ja Charlotte 2.
Tulokset
12.2.2017 Minien 2. aluevalintakilpailu Vuosaari MTK Minit 2008 ja nuoremmat (20): Mai 6.
Minit 2007 (15): Anna 9., Eevi 10., Jenna 7., Loviisa 5. ja Silja 4.
Tulokset
17.-19.2.2017 Debytanttien ja Noviisien KH & HF
Porvoo PTL Debytanttien KF (24): Ellen 14.
Debytanttien HF (24): Elsa 17.
Noviisien HF (23): Roosa 10.
Tulokset
24.2.2017 Yliveto Trophy 2017 Tikkurila TTK A-silmut (24): Yulia 2. ja Aada 22.
Juniorit (17): Jenny 14. ja Julia 9.
Tulokset
4.-5.3.2017 Senioreiden loppukilpailu Kouvola KooKoo Seniorit KF (11): Sofia 6. ja Charlotte 5. Tulokset
5.3.2017 Tinttien ja Taitajien kutsukilpailu Kauniainen KaTa Tintit (10): Emmi 3. & Rebecca 3., Aada, Minna, Peppi ja Polina
Taitajat, ei axel (5): Lisa 1., Sofia 3. ja Vilina 5.
Taitajat, axel (5): Sarah 4.
Tulokset
5.3.2017 Minien hopeafinaali Espoonlahti EsJt Minit 2007 (15): Anna 3. ja Eevi 9. Tulokset
11.3.2017 Minien aluemestaruuskilpailu Oulunkylä HSK Minit 2008 ja nuoremmat (16): Mai 11. ja Minttu 3.
Minit 2007 (16): Aini 4., Jenna 16., Loviisa 10. ja Silja 5.
Tulokset
12.3.2017 Noviisien aluemestaruuskilpailu Kauniainen KaTa (18): Ava 16., Ella 17., Hanna 9., Sanni 11. ja Vivien 8. Tulokset
17.3.2017 B-silmujen aluemestaruuskilpailu Myyrmäki EVT (24): Lilja 22., Maria 23. ja Vivi 16.
Tulokset
17.3.2017 B-silmujen hopeafinaali Myyrmäki EVT (25): Julia 8., Maybel 23., Pinja 12., Seelia 18. ja Säde 17. Tulokset
17.-19.3.2017 Spring Carnival kutsukilpailu Myyrmäki EVT Tintit 2008 (16): Rebecca
Taitajat, axel (11): Sarah 3.
Minit 2008 ja nuoremmat (23): Mai 16. ja Minttu WD
Minit 2007 (31): Silja 12., Aini 1., Anna 8., Jenna 4. ja Eevi 13.
B-silmut (23): Pinja 13. ja Maybel 22.
A-silmut (26): Aada 18. ja Yulia 1.
Debytantit (19): Ellen 6., Sofia 18. ja Elsa 13.
Aluenoviisit (9): Erica 3.
Noviisit (17): Sanni 13. ja Hanna 9.
Tulokset
18.-19.3.2017 Easter Skate Riihimäki Easter Skate Juniorit (13): Jenny 7. ja Julia 4.
Seniorit (4): Charlotte 2., Milla 3., Siiri 4. ja Sofia 1.
Tulokset
15.-17.4.2017 OMS Trophy 2017 Pariisi OMS 2017 Cubs B (20): Lilja 5., Pinja 19., Eevi 11., Maybel 20., Loviisa 13., Vivi 8. ja Jenna 15.
Debs A (9): Ellen 2., Sofia 8. ja Elsa 1.
Seniors B (18):
Milla 1., Siiri 12., Sofia 11. ja Charlotte 5.
Tulokset